г. Киев, ул. Лысогорская, 29А

063-786-00-39 | ‎‎095-907-58-86 | Сварка Стали Киев svarka.stali.kiev.ua@gmail.com

Чи можна проводити зварювальні роботи під час дощу?

Металоконструкції на замовлення.
Ми – виробник.

сварочные работы в дождь

При будівництві різних об’єктів використовується зварювання, що дозволяє міцно прикріпити деталі до інших. Роботи можуть проводитись у приміщеннях, на відкритому повітрі та під водою. Для зварювальників дуже важливо враховувати, які погодні умови у конкретний день на вулиці. Від цього залежить безпека спеціаліста, дотримання правил техніки безпека та якість виконуваної роботи.

Зварювальні роботи в умовах дощу: основні моменти

Фахівці не рекомендують людям, які не мають достатнього досвіду та знань, проводити зварювання під дощем. Адже основна мета зварювальних робіт – створити надійну та міцну металеву конструкцію, здатну витримувати різні навантаження.

Здійснюючи зварювання під зливою або під снігопадом, треба дотримуватися всіх правил безпеки роботи в умовах підвищеної вологи та негоди.

До вимог здійснення зварювання на відкритому повітрі під час дощу належать такі вимоги, як:

  • По можливості працювати під навісами або тентами, щоб зварювальник та місце зварювання були захищені від прямих потоків дощу.
  • Фахівець із зварювання одягає захисний одяг на тіло, очі та руки.
  • Використовується лише справне обладнання.
  • Перевагу треба віддати плазмовому зварюванню, яке чудово підходить для складних зварювальних робіт, у тому числі в умовах негоди.

Таким чином, можна не переривати будівництво або ремонт через дощ, тільки якщо це не злива або сильний снігопад. Обов’язково треба врахувати наступний нюанс. Підвищена волога та атмосферний вплив негативно впливають на якість одержуваних швів. Зазвичай через негоду зварювальні шви швидко зношуються, мають дефекти, що загрожує міцності конструкції, що створюється. Тому якщо є можливість відкласти проведення зварювання під дощем, тоді треба це зробити. Інакше існує ризик того, що шви доведеться переробляти.

Техніка безпеки

Рекомендується під час складних погодних умов не ігнорувати жодного правила охорони праці та техніки безпеки. По-перше, зварювальник зобов’язаний одягти спеціальний одяг. По-друге, використовувати маску та рукавички, які захистять очі, руки та шкіру від попадання води, іскор та стружки.

По-третє, перевірити дроти, щоб переконатися у міцності з’єднань, надійності кріплень, держака та маси.

По-четверте, накрити зварювальний апарат навісом, щоби вода не потрапляла на нього. Необхідно позбавити обладнання від коливання температури та атмосферних змін.

Правила безпеки вимагають, щоб робоче місце правильно обладнано. Зокрема треба створити дах над головою. Для цього підійдуть мобільні укриття, які здатні забезпечити комфортні умови роботи під час зварювальних робіт. Необхідно прибрати місце зварювання, а також перевірити, щоб біля обладнання не було стружки чи іншого сміття.

Зварювальникам рекомендується робити нетривалі перерви у роботі. Відпочинок потрібен не лише людям, а й зварювальним апаратам. Виробництво якісних швів залежить від того, як працює обладнання. Якщо обладнання не буде працювати на максимальну потужність, тоді шви будуть кривими і неміцними. На максимальному струмі можна варити близько 6 хвилин, решту часу апарат відпочиває. Так і зварювальник захищає себе від речовин, що виділяються при горінні флюсу.

Щоб не думати про такі особливості, варто звернутися до фахівців компанії «Зварювання-Сталі» у Києві. Вони мають необхідні навички, знання і вміють працювати в різних погодних умовах. Замовникам не треба переживати про навіси, встановлення обладнання, захисні костюми, рукавички та маски.